----- باشگاه هوانوردی آسمان مینودشت ---- پاراگلایدر - پاراموتور ----
آموزش و اطلاع رسانی پرواز با پاراگلایدر - پاراموتور و برگزاری جشنواره ها و مسابقات کشوری و بین المللی در مینودشت استان گلستان
درباره وبلاگ


آموزش و اطلاع رسانی پرواز در مینودشت و انجام فستیوال و جشنواره ها و مسابقات بین المللی و سراسری پاراگلایدر در مینودشت
مرجعی کامل از اخبار - اطلاعات و مقالات روز پاراگلایدر و پاراموتور

مدیر وبلاگ : محمد قره جانلو

هادی حیدری رکورد دار مسافت ایران شد.


روز گذشته وقتی مطلب فوف رو در سایت iparaglider.com دیدم جا خوردم و بلا فاصله با هادی حیدری دوست و همپروازی عزیزم تماس گرفته و جویای مطلب شدم، ایشان مثل همیشه با افتادگی خاصی که نشان از منش پهلوانی ایشان دارد گفت:" هنوز مسافتی نرفتم...!"
 


هادی حیدری رکورد دار مسافت ایران


طی برنامه ای که ایشان بهمراه آقایان سیامک پور کلانتر و میلاد عریان پس از هماهنگی با آقای محمد رازقی مسئول بخش پاراگلایدر کانون هوانوردی ایران (نماینده FAI در ایران) اقدام به تمرین جهت طی نمودن این مسیر و ثبت اولین رکورد 3رقمی ایران در FAI نمودند.
به گفته هادی حیدری دوستان وی همکاری بسیاری در تعیین شرایط روز پرواز مانند: ارتفاع محل تشکیل ابر - دمای محل تشکیل ابر - مسیر پرواز - سرعت و جهت باد و ... داشتند.
به گفته وی مشخصات اعلام شده توسط این دوستان بسیار دقیق بوده و با شرایطی که ایشان تجربه نمودند کاملا مطابقت داشت.
روز برنامه قرار بوده آقایان سیامک پور کلانتر و میلاد عریان به سایت آبسرد رفته و برای تمرین آکرو در آنجا مشغول گردند و آقای حیدری نیز از طریق مسیر هوایی از جنت آباد خود را به سایت آبسرد برساند.
به گفته وی زمانی که ایشان به سایت آبسرد می رسد با ارتفاعی معادل 4900 متر بدون اینکه بتواند از طریق چشم سایت را تشخیص دهد مسیر را عبور می نماید و نهایتا در فیروز کوه فرود می آید.
ایشان توانست در این پرواز رکورد کمترین زمان برای طی مسیر طولانی ترین مسیر را ثبت نماید و به گفته ایشان اگر برای ثبت بالاترین ارتفاع و عبور از ارتفاع 5400 وقت خود را از دست نمی داد می توانست رکورد بهتر و زمان بهتری را بدست آورد.
مسیر طی شده بر اساس ثبت جی پی اس 128 کیلومتر و حداکثر سرعت ثبت شده 94کیلومتر در ساعت و در ارتفاع 4400 متری در کیلومتر 96 مسیر بوده و همچنین حداقل دمای ثبت شده نیز 1.8- سانتی گراد در حداکثر ارتفاع ثبت شده  ارتفاع 5070 متر بوده است.
به گفته وی ایشان در حال برنامه ریزی بر ای عبور از مرز 150 کیلومتر در ایران است.
شایان ذکر است این دوست و پرنده بی ادعای ایران، در هفتمین پرواز با بال جدید خود (بال اومگا ادونس کلاس3/2) توانست این مسیر را طی نماید.
نامبرده در سالهای اخیر و در جشنواره های سالیانه پاراگلایدر مینودشت بارها توانسته بود  رتبه های برتر را به خود اختصاص دهد.

برای این دوست عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون داشته و امیداریم با تلاشهای این خلبانان عزیز میهنمان بتوانیم پرچم ایران عزیز را بر بلندای پازاگلایدینگ منطقه به احتزاز در آوریم.


محمد قره جانلو
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 22 تیر 1389 :: نویسنده : محمد قره جانلو
پنجمین دوره جشنواره و مسابقات پاراگلایدر ساکاریا2010 ترکیه توسط محمد شیرعلی نماینده NOVA در ترکیه، دوست و هم استانی عزیز بنده در مرداد ماه جاری با جوایزی بسیار پر بار تر و خدماتی متمایز تر از سالهای گذشته برگزار می گردد.


شروع مسابقات ساکاریا 2008 ترکیه


پرواز خلبانان شرکت کننده در مسابقات ساکاریا2008

 در این دوره از مسابقات که با حضور تیمهای بسیاری از کشورهای مختلف برگزار می گردد، نماینده محصولات NOVA در ترکیه که برگزار کننده این مسابقات است اعلام کرده، در این مسابقات جوایزی ارزنده ارائه خواهد شد.

پرواز در سایت ساکاریا سال 2008
جوایز شامل:
نفر اول: بال آکبند NOVA
نفر دوم: صندلی چارلی
نفر سوم: Alti Vario

هدیه به کلیه شرکت کنندگان:
 اعزام بصورت رایگان به شهر الودنیز و دریافت هدایایی مانند:
 تی شرت - گواهی شرکت در مسابقات و پوسترمسابقات
پرواز در سایت و ساحل زیبای الودنیز
با توجه به جوایز و خدمات بی نظیر برگزار کننده این دوره از مسابقات که همواره با نظم و برنامه ریزی منسجم همراه بوده وهمچنین پروازهایی فوق العاده در سایت ساکاریا، قطعا می تواند خاطراتی زیبا را همراه با سفری رایگان به شهر الودنیز برای خلبانان شرکت کننده بهمراه داشته باشد.
محل تجمع جهت اعزام به شهر سردیوان(محل برگزاری): میدان تکسیم استانبول
تاریخ پذیرش: 6 مرداد 89
هزینه شرکت در مسابقات: 120 یورو
خدمات شامل:
1- رفت و برگشت به استانبول بصورت رایگان
2- 5روز اقامت و پذیرایی در هتلی بسیار زیبا(هتل 30 آگوست)
3-شرکت در مسابقات و ترانسفر و پذیرایی مجزا در سایت
4- استفاده از خدمات رایگان پذیرایی در سایت محل برگزاری
5- برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه مجلل با حضور مسئولین محلی
6- در پایان اعزام به شهر الودنیز بصورت رایگان برای کلیه خلبانان متقاضیتوجه: لطف جهت کسب اطلاعات بیشتر و پذیرش  تا آخر تیرماه 89 با ما تماس بگیرید

محمد قره جانلو: 09119982207
نوع مطلب : اخبار پرواز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

وقتی درخت مامور نجات خلبان می شود!

مطلع شدم روز گذشته هنگامی که تعدادی از خلبانان اصفهانی و دیگر شهرستانها بهمراه مربی خود آقای اثنی عشری در سایت رامیان مشغول پرواز و تمرین مانورهای مختلف پروازی بودند، یکی از این خلبانان به نام صالح افتخاری اقدام به اجرای مانور ست می نماید که به گفته حاضرین و اطلاعات حاصله، نامبرده پس از ورود به مانور، نتوانست خود را در این مانور حفظ نموده و به محض خروج به دلیل عدم کنترل صحیح وارد جرخش گود (اسپیرال دایو) می شود و از آنجایی که به گفته دوستان وی،ایشان تغذیه مناسبی نیز نداشته، این امر منجر به کم شدن فشار خون و بر اثر فشار جی وارده کنترل خود را در پرواز از دست می دهد و با همان حالت، با چرخشهایی سریع و افت ارتفاعی بسیار بالا زمین را نشانه می رود!

از آنجا که در این حالت جز خدا کسی نمی تواند به داد خلبان برسد و از مربی نیز حتی اگر خدای پرواز باشد کاری ساخته نیست! در این لحضه نامبرده به زمین نزدیک شده و اینجاست که خدا به داد وی رسیده و درختی را مامور زنده نگه داشتن وی می کند و ایشان را با چند شکستگی از ناحیه پا راهی بیمارستان شهید مطهری گنبد می کند.

طبق اطلاعات حاصله حال عمومی نامبرده خوب است و تا دو روز دیگر امکان انتقال وی به شهرستان خود می باشد.

و اما باز هم یادآوری به شما دوستان خلبان...!!

همیشه در انتخاب شرایط خود برای اجرای مانورهای آکروباسی دقت فرموده و حداقل سعی کنیم از فوت دوستانمان که همگی در سایتها شاهد بوده ایم بر اثر کمی بی احتیاطی در انتخاب زمان مناسب اجرای مانور یا میزان اجرای آن جان خود را از دست داده اند درس بگیریم و جان خود را به خطر نیاندازیم..!

چه بسا امروز می توانست روزی غمبار برای خانواده این دوست عزیز بوده و خلبانان عزیز کشورمان را در ماتم از دست دادن یک دوست و همپروای داغدار نماید!

البته قطعا همگی خلبانان عزیزمان خدا را شکر گزار هستند که این حادثه برای این دوست عزیزمان با طول عمر و سلامتی به پایان رسیده و برای ایشان موفقیت در امور و سلامتی هرچه سریعتر را خواهانیم.

 

محمد قره جانلو

نوع مطلب : بررسی سوانح پروازی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نتیجه نظر سنجی در خصوص آینده پاراگلایدر ایران

امیدوارم با دیدن این نظر سنجی هر چند کوچک، متولیان امر به خود تکانی داده و به فکر بیافتند.

محمد قره جانلو

نوع مطلب : قوانین پرواز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic