تبلیغات

با سلام خدمت تمامی دوستان و علاقه مندان به ورزش زیبا و آرامش بخش پاراگلایدر

در این صفحه قصد داریم با قرار دادن تصاویری از سایتهای مختلف پاراگلایدر كشور و معرفی مشخصات و نحوه دسترسی به انها گامی نه چندان بلند در جهت آشنایی شما دوستان و علاقه مندان عزیز با این سایتهای برداشته باشیم. لذا از شما دوست عزیز و بازدید كننده گرامی دعوت می كنیم با قرار دادن نظرات خود و ارسال تصاویر و مشخصات سایتهای شهر خود  مارا در این امر یاری نمائید.

سایتهای پروازی گلستان

سایتهای پروازی مینودشت

1- سایت پروازی چراغ تپه با ارتفاع 285 متر واقع در جنوب شهر مینودشت كه بصورت تپه ای در پیشانی شهر نمایان است و محل فرود آن نیز زمینهای كشاورزی و محدوده پارك محله ای در زیر دست آن می باشد و تمامی مسیر دسترسی به ارتفاع سایت با هر نوع خودرویی امكان پذیر می باشد. این سایت از سال 1380 توسط آقای فرخنده كلام افتتاح شد و پس از آن پرندگان بسیاری در این سایت اقدام به پرواز نمودند كه در فروردین 85 نیز پذیرای حدود 100 خلبان از سراسر كشور در دفاع از حقوق هسته ای ایران بود.

2- سایت پروازی ریگ چشمه با ارتفاع حدودا 800 متر در انتهای مسیر جنگلی تنگه چهل چای و در فضایی سر سبز و جنگلی با وجود مراتع و زمینهایی در مسیر پرواز كه پروازی زیبا و رویایی را  با طی مسافتی بسیار همراه با ترمالها و باد هایی نسبتا یكدست پروازی رویایی را در اذهان باقی می گذارد.مسیر جاده این سایت نیز با هر نوع خودرویی قابل دسترسی می باشد. این سایت نیز در زمستان 84 توسط تیم پروازی آسمان مینودشت افتتاح گردید و پروازهای بسیاری نیز در این سایت صورت پذیرفته است.

3- سایت پروازی روستای زنگلاب واقع در ارتفاعات تفرجگاه جنگلی تنگه چهل چای مینودشت با ارتفاعی حدود 650 متر بصورتی كه 200 متر پس از دور شدن از محل پرواز این ارتفاع بصورت مفید در اختیار خلبان بودن و با ارتفاع 600 متر بروی محل فرود خود می رسد و علاقه مندان به آكروبات می توانند در این سایت با ارتفاع بسیار اقدام به عملیات آكروباسی نمایند. مسیر جاده این سایت نیز با هر نوع خودرویی قابل دسترسی می باشد. این سایت در سیزدهم فروردین 85 توسط تیم پروازی آسمان مینودشت افتتاح گردید و پس از آن نیز كلیه اعضاء این تیم پروازهای متعددی را در این سایت داشته اند.

4- سایت جدید و بلندترین سایت پروازی كشور كه دارای 2880 متر ارتفاع از سطح دریا و 2530 متر ارتفاع از محل فرود می باشد. مسیر جاده این سایت نیز همچون سایتهای پروازی دیگر با هر نوع خودرویی قابل دسترسی می باشد.و محل فرود و مسیر پرواز بر خلاف سایت پروازی درازنو كه مسیری پوشیده از جنگلهای انبوه دارد، مسیری حدودا 500 متر از پرواز بر روی جنگل بوده و پس از دور شدن از دیواره كوه و جنگلهای زیر دست آن ارتفاعی حدود 2300 متر بصورت مفید و بر فراز دشتهای سرسبز و پوشیده از شقایقهای وحشی زیر پای خلبان می باشد.  لذا انجام پروازهای خلبانان میهمان و مسیرهای منتهی به این سایت پس انجام بررسی های بیشتر توسط تیم پرواز آسمان به شما علاقه مندان معرفی میگردد تا در همایشها و گردهمایی های بعدی این تیم در این سایت نیز اقدام به پرواز نمائید.

5- سایت 1200 متری تنگراه که بهار 1387 میزبان خلبانان میهن اسلامیمان در سومین جشنواره بهاره مینودشت بود. این سایت یکی از پر قابلیت ترین سایتهای پروازی منطقه شمال ایران می باشد که جاده دسترسی بسیار مناسب تا سایت داشته و محل فرود آن نیز فضایی بسیار بزرگ و باز در جوار پارک ملی گلستان است. امیدوارم حداقل یکبار پرواز در این سایت را تجربه کنید.

سایت پروازی درازنو (کردکوی)

این سایت در ارتفاع بالای ۲۰۰۰ متری و در جنوب شهر كردكوی قرار دارد كه مناظری زیبا و رویایی در ارتفاعات آن چشم هر بیننده ای را خیره  میكند.

 

سایت پروازی بام تفت - یزد

این سایت دارای ۴۰۰ متر ارتفاع بوده و  به لحاظ شرایط آب و هوایی پروازی خاطره انگیز را هدیه می نماید.

سایت پروازی بام تفت

با تشكر فراوان : محمد قره جانلو

www.pilots.ir

info@pilots.ir

0174-5226656